Panasonic TX-50EX700B 50" 4K Ultra HD HDR LED Smart TV with Freeview Play
SKU: TX-50EX700B Quickfind Code: 1198848
4K HDR
WIDE COLOUR SPECTRUM
ADVANCED COLOUR PROCESSING
MULTI HDR SUPPORT
SWITCH DESIGN
4K VIDEO ON DEMAND
FREEVIEW PLAY
Features
  • 50" LED TV
  • 4K Ultra HD
  • Smart TV with built-in WiFi
  • Multi HDR support
  • Wide Colour Spectrum
  • Freeview HD and Freeview Play
  • Quad Core Processor
  • Adjustable stand
  • Saorview Approved
  • Downloadable apps
  • USB media playback
  • USB recording
  • Total sound output: 20 W
  • Wall mountable: VESA 400 x 200
  • Energy efficiency class: A
  • 1 year warranty
Connections
  • 3 x HDMI
  • 3 x USB
  • 1 x Component input
  • 1 x Composite input
  • 1 x Optical audio output
  • 1 x Headphone output
  • 1 x CI (Common Interface)
  • 1 x Ethernet
  • 1 x RF input
More info
  • W 1115 x H 702 x D 315 mm (size with stand)
  • W 1115 x H 647 x D 40 mm (size without stand)